Bir nefes aldık ve başladı her şey…

Tozpembe bir sis bulutuyla kaplıydı gözlerimiz. Gülücüklerin eşliğinde merhaba dedik bu hayata.

Mutluluğu çektik içlerimize ilklerin getirdiği huzur ve cesaret ile birlikte.. Her nefes başka bir heyecan uyandırdı o yeni tanıştığımız hayatla.

İlk defa Anne dedik bazılarımız ise baba ilk kucaklaşmalarımız sonunda mutlaka bir hediye bırakırdı avuçlarımıza, ele avuca sığmaz olduk sevilesi şımarık bir kerata..

Arkadaşlık gülümsedi dışarıdan. Saatlerce oturup sandalyelerden çadır yaptığımız. Yemek tezgâhında araba yarıştırdığımız, en güzel renkler içinden birazcık kırmızı birazcık pembe alıp azıcıkta pudra eklediğimiz oyunlarımıza ve o ev küçük gelmeye başladı; ellerimizde camdan misketler 3 lük 5 lik. Kısa pantolonlar, dantelli okul önlükleri. Ellerde kireç taşları sek sek vakti o kadar zevkli ki bir ve iki ,gün hiç bitmese hiç batmasa güneş biraz hüzünlü oluyor yarın tekrar koştuğumuz o sokaklara döneceğimizi

bile bile eve gitmek.

Ve gözyaşlarımızı keşfettik, alınmayan bir oyuncaktan sonra veya tam uyku vaktine denk gelen bir

Pazar sinemasında… bir damla süzüldü yanaklarımızdan… o kadar masumdu ki.

Annemiz sildi o pamuk elleriyle sımsıkı sarıldı.. Huzur doldu içimiz onun sayesinde daldık rüyalara onun sesiyle uyandık yarınlarımıza.

Bu günün anne ve babaları bu güzel anılarla büyüdü. O zamanın anne ve babaları ise çocuklarının bu güzel çocukluklarına şahitlik ettiler. Altın Pusula Anaokulu olarak iyi bir insan olabilmenin çocuklarımızın güzel ve bilinçli bir çocukluk dönemi yaşamalarıyla mümkün olabileceğine inanıyoruz.

Bu süreç içerisinde çocuklarımızın günümüzün en iyi imkânlarından yararlandırırken geçmişin temizliğini ve saflığını vermeyi unutmuyoruz. Bu eğitim sürecine devam ederken velilerimiz ile birlikte devam edecek olan bir planlama olması gereken en iyi sistemdir.

Özel Altın Pusula Anaokulu olarak Kartal Uğur Mumcu’da eğitim ve öğretim hizmetimize devam etmekteyiz. Kurum olarak; Eğitim programlarımız Milli Eğitim Bakanlığı müfredatı ile sunulmaktadır.

Bununla birlikte güncel teknoloji alt yapısı ve eğitim stratejileri ile çalışmalarımız desteklenmektedir.

Yönetim kadromuz ve danışmanlarımız Türkiye ve Uluslar arası eğitim kurumlarıyla temasta kalıp, var olan en iyi eğitim sistemlerini yakından izlemekte, bireysel eğitim metotları ile en iyi eğitim sürecini oluşturup, sisteme kanalize etme çabasındadır.

Atatürk İlke ve İnkılaplarına  bağlı, Vatanını ve Milletini seven. Din, dil ve ırk ayıt etmeksizin eşitliği savunan bir kurum olarak , Türkiye Cumhuriyetinin geleceğini çocuklarımızda görmekteyiz. Güçlü ve gelişmiş bir gelecek için eğitimli ve bilinçli bir nesil yaratmak en büyük hedefimizdir.

Özel Altın Pusula Anaokulu Ailesi…

MİSYONUMUZ

Bilgiyi ezbere dayalı olarak değil, araştırarak, sorgulayarak, yaparak ve yaşayarak edinen,.,

Atatürk ilke ve devrimlerine bağlı;

Bedensel, zihinsel, duygusal, sosyal alanlarda gelişimlerini tamamlamış,
Yardımlaşma ve paylaşma duygusu gelişmiş,
Kendine güvenen, benlik saygısı gelişmiş
Etkili, kararlı, girişimci
Düşünen ,üretebilen araştırmacı,
Hoşgörülü, kendi haklarını korurken başkalarının haklarına saygı gösteren
Başkalarına saygılı bireylerin yetişmesine katkıda bulunmaktır.

VİZYONUMUZ

Atatürk ilke ve devrimlerine bagli,

Sevgi, Güven, Hoşgörü anlayışının hakim olduğu
Doğa, Çevre, Aile ve yurt sevgisinin verildiği,
Türkçe’yi etkin kullanan
Paylaşımcı, Sorumluluk sahibi bireyler yetiştiren
Yaratıcı, Keşfedici ve Problem çözücü
Meraklı, Aktif ve Neşeli çocuklar yetiştirmek.